5 marca 2021

Co zwiedzić – Andaluzja

Nie da się ukryć, że Andaluzja jest jednym z najpiękniejszych regionów Hiszpanii. Moc atrakcji turystycznych i niezapomniane krajobrazy sprawiają, że staje się ona głównym punktem na mapie wielu osób. Planując podróż w tamte strony, musimy uzbroić się w odpowiedni plan, ponieważ region ten jest bardzo rozległy.

Andaluzja – Hiszpania

Obecny kształt Andaluzji jest skutkiem czasów, gdy panowali tam Arabowie. W tamtym okresie Andaluzja nazywana była Al–Andalus. Te czasy odcisnęły ślad na zabytkach w tym regionie, ponieważ większość z nich związanych jest z kulturą arabską tak jak najsłynniejszy kompleks Alhabra w Grenadzie. Piękno budynku i jego bogate zdobienia stały się bodźcem do stworzenia stylu Mudéjar.

Oprócz przepięknych widoków Andaluzja to również przepyszna kuchnia i znane w całej Hiszpanii tapas. Podczas podróży w ten zakątek świata warto skosztować również lokalnego wina sherry oraz dań z owoców morza.

Andaluzja atrakcje:

  • kurort Malaga oraz plaże nadmorskiego regionu Costa del Sol,
  • arabski kompleks pałacowy Alhambra, który pochodzi z okresu średniowiecza,
  • Gibraltar gdzie możemy spotkać małpki magoty lubiące okradać i zaczepiać turystów,
  • wisząca trasa El Caminito del Rey – prowadzi ona wzdłuż górskiej ściany ponad 100 metrów nad przepływającą w dole rzeką,
  • katedra oraz rezydencja królewska Alcazar mieszczące się w Sewilli,
  • port w Kadyksie,
  • Wielki Meczet w Kordobie zamieniony na katedrę oraz słynny most rzymski.

Wszyscy turyści, którzy pragną zwiedzić piękne tereny Andaluzji powinni liczyć się z bardzo wysokimi temperaturami. Wiele ludzi żartuje nazywając region ten patelnią Hiszpanii. Po kraju najlepiej przemieszać się autobusami, pociągami lub wynajętym samochodem.