5 marca 2021

Co zwiedzić w Krakowie?

Polska ma do zaoferowania mnóstwo ciekawych miejsc, które podobają się turystom z całego świata. Z roku na rok odwiedza nas ich coraz większa liczba, a właściciele restauracji i miast zarabiają duże pieniądze. Jednym z najbardziej znanych polskich miast jest bez wątpienia Kraków, czyli była stolica Polski. Kraków to połączenie dawnej architektury z nowoczesnymi inwestycjami, dzięki czemu możemy zachwycać się magią tego miasta szczególnie wieczorem, kiedy w blasku świateł prezentuje się ono jeszcze lepiej.

Atrakcje Krakowa

Kraków, jak i jego cała aglomeracja to miejsca, które po prostu trzeba odwiedzić. W tych okolicach jest mnóstwo ciekawych zabytków jak i miejsc, które zainteresują osoby uwielbiające rozrywkę. Skupiając się jednak na samym Krakowie na pewno pierwszym miejscem do odwiedzenia jest stary rynek, na którym to znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Kościół Mariacki czy Sukiennice to zabytki, które zna prawie każdy Polak i o których uczyliśmy się już na historii. Rynek ma jednak do zaoferowania dużo więcej.

Krakowski rynek

Poza starym miastem i licznymi zabytkami, których poznanie zajmuje nawet kilka dni. W Krakowie funkcjonuje również na doskonałym poziomie życie nocne. Podobnie jak na zachodzie wiele restauracji i klubów czynne jest do samego rana, dlatego zarówno młodsze jak i starsze osoby mogą spotkać się tam ze znajomymi i spędzić miło czas. W okolicach rynku i centrum Krakowa zlokalizowane jest również sporo teatrów, oper i wielu innych miejsce, które są mocno związane z kulturą.

Arkady na krakowskim rynku

Magiczny klimat

O tym co zwiedzić w Krakowie decydujemy zazwyczaj już wtedy, kiedy sporządzamy plan wycieczki. Najczęściej staramy się również odwiedzić pobliską Wieliczkę, która znajduje się zaraz poza granicami miasta i w której to możemy zobaczyć jedną z najstarszych o najlepiej odrestaurowanych kopalni na świecie. Ta w Wieliczce przyciąga każdego roku setki tysięcy turystów z całego świata i nie ma się czemu dziwić, gdyż jest to miejsce pełne magicznego i wyjątkowego klimatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *