5 marca 2021

Gdzie na majówkę

Pierwsze promienie słoneczne sprawiają, że wiele osób zaczyna planować weekend majowy. Mimo, że zostało nam jeszcze kilka miesięcy, warto zastanowić się nad tym gdzie i dlaczego chcemy spędzić pierwsze dni maja. W zależności, czy to będzie na terenie Polski, czy gdzieś za granicą, musimy przygotować się na to, że w niektórych miejscach możemy mieć problem ze znalezieniem noclegu. Warto na ten długi weekend wyjechać w nieco mniej oczywiste miejsca, tak by nie natknąć się na tłumy turystów, które często odbierają całą przyjemność ze zwiedzania. Zatem dokąd wyjechać na majówkę?

Orle gniazda – szlak turystyczny

Szlak turystyczny, który rozciąga się od Krakowa do Częstochowy. Podstawowymi rzeczami, o które należy zadbać przed podróżą są wygodne buty górskie, miękkie spodnie i bluza polarowa. W podróż możemy wybrać się również rowerem. Na całym szlaku, co jakiś czas, znajdują się warownie jurajskie i to od nich szlak wziął swoją nazwę – Szlak Orlich Gniazd. Wiele budowli powstało na wapiennych skałach, gdzie pełniły funkcję obronną. Dwoma najpopularniejszymi warowniami są te położone na Piaskowej Skale i Ojcowie.

Podróżując tą trasą możemy również zwiedzić Jaskinię Ciemną, Pustynię Błędowską i znaną Maczugę Herkulesa.

Nadbałtyckie miejscowości

Sezon kąpielowy jeszcze się nie rozpoczął, ale z pewnością znalazłoby się kilka osób, które już teraz zaczynają planować swój wolny czas nad polskim morzem. Podczas każdego wyjazdu dużą rolę odgrywa pogoda, która może pozwolić nam na spacery po plaży lub uziemić nas w hotelu i nie ma co nikomu mydlić oczu, polskie morze bywa bardzo kapryśne. Z tego też względu warto przygotować się na wszystko i zaplanować czas tak, by nic nas nie zaskoczyło.

Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjać, szczególnie polecamy wypożyczenie rowerów, którymi można zwiedzić pobliskie rybackie osady. To w nich, gdy tylko temperatura podskoczy, otwierane są smażalnie rybne, budki z goframi i słodkościami. Każda z nadmorskich miejscowości posiada zabytki warte odwiedzenia, muzea i centra handlowe, które można odwiedzić, gdy za oknem szaro i brzydko.

Zalew zegrzyński

Ze względu na to, że znajduje się on na Mazowszu, oprócz zwiedzenia Jeziora Zegrzyńskiego, warto poświęcić więcej czasu na przyjrzenie się wszystkim zabytkom województwa mazowieckiego.

Wokół akwenu wodnego znajdują się różne hotele i miejsca agroturystyki, z których wychodzi się wprost na piaszczyste plaże. Przy nich znajdują się szkółki windsurfingu oraz korty, na których można aktywnie wypoczywać. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym wiele osób ze stolicy wypoczywa, gdy tylko znajdzie na to czas. W każde weekendy, gdy tylko pozwala na to pogoda, odbywają się tam rodzinne pikniki i wspólne grillowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *