5 marca 2021

Gdzie na wakacje – Włochy, część 2

Koniec lipca już tuż tuż, dlatego jeśli nadal chcemy skorzystać ze słonecznej pogody we Włoszech, powinniśmy jak najszybciej rezerwować bilety! W pierwszej części zostały przedstawione tylko nieliczne rekomendacje, które powinny znaleźć się na Twojej bucket list. Natomiast dziś do zaproponowania mam całkiem inne regiony i miejsca równie piękne co sam Rzym. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami jak piękne może być Positano nocą!

Alberobello

Jednym z najbardziej niedocenionych regionów jest Apulia i nie tylko wśród zagranicznych turystów, ale wśród rodowitych Włochów. Południowy region kraju ma do zaoferowania piękne plaże, góry i miasta. Jednym z nich jest Alerobello. Od czego rozpocząć zwiedzanie miejscowości? Z pewnością od ulicy Largo Martellotta, która to jest historycznym centrum miasta. Z tego miejsca najlepiej rozpocząć zwiedzanie trulli, a przy okazji odwiedzić lokalne bary, restauracje oraz sklepy. To tutaj spotkamy największą liczbę turystów. W niedalekiej odległości znajduje się około 1000 trulli.

Oprócz tego przy skrzyżowaniu dwóch ulic (Via Monte Pertica i Via Cadore) zobaczyć można nietypowy kościół Sant’Antonio di Padova. Jest ona utrzymana w tym samym charakterze architektonicznym co małe domki.

Positano – Włochy

Miejsce to należy do jedno najpiękniejszych na świecie. Niezwykle malownicze Positano ma do zaoferowania urocze knajpki idealnie nadające się na randki, niezwykłą atmosferę oraz widoki, których nie zobaczymy nigdzie indziej.

Przepiękne miasto leży między Neapolem, Sorento i Salerno. Positano należy do włoskiej Kampanii. Oprócz tego do miasteczka należy archipelag trzech wysp Li Galli. Nie wiesz co zwiedzić w Positano? Cóż sam spacer po malowniczych uliczkach na sam początek będzie w 100% wystarczający, a jeśli potrzebujesz pełnej listy niezapomnianych miejsc, bardzo proszę!

  • Kościół Santa Maria Assunta,
  • Torri de Sarazene,
  • Ścieżka Boga,
  • Il Sentiero degli Dei,
  • Plaża Spiaggia Grande,
  • Plaża Fornillo.

Włochy – Capri

Capri to wyspa położona w Zatoce Neapolitańskiej, jednak nie jest ona pochodzenia wulkanicznego. Ze względu na niesamowity urok stała się bardzo popularna i przyciąga rzesze turystów z całego świata. Mimo, że w sezonie przebywa tam masa osób to są tam miejsca i trasy, gdzie czas spędza jedynie garstka osób! Ze względu na swoją egzotyczność, Capri uznawane jest za jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na Morzu Śródziemnym. Piękne plaże, zapierające dech w piersiach formacje skalne czy ukryte jaskinie sprawiają, że obejście całej wyspy wydaje się być naprawdę atrakcyjną rekreacją. Sama wyspana podzielona jest na dwa główne miasta – Anacapri i Capri. Jeśli szukasz atrakcji to znajdziesz je przed wszystkim w drugim miejscu.

Co warto zobaczyć na Capri

Na sam początek zaopatrzmy się w mapkę, którą kupimy w punkcie informacji turystycznej. Dzięki niej będziemy w stanie zaplanować trasę, która nas najbardziej interesuje. Moim zdaniem naszą pierwszą wycieczką powinien być rejs wokół Capri! Alternatywą może być spacer trasami widokowymi, na których nie spotkamy zbyt wielu turystów.

Jednym z centralnych punktów zwiedzania Capri jest plac Piazza Umberto I. Dostać się tam możemy dzięki kolejce linowej lub spacerując pod górę. Należy jednak pamiętać o tym, że pierwsza z opcji może wiązać się z długim czasem oczekiwania oraz staniem w upalny dzień na słońcu. Jeden ze szlaków turystycznych w miasteczku Capri zaprowadzi nas na górę Monte Tiberio. To tam znajdują się ruiny Villa Jovis. Wracając do “punktu wyjścia” jakim jest Via Tiberino i Via Matermania możemy zdecydować się na drugi szlak spacerowy. Tym razem dotrzemy do Grotta di Matermania i Naturalnego Łuku Triumalnego – Arco Naturale.

Oprócz tego możemy zobaczyć słynną formację skalną Faraglioni. Niestety trasa ta jest równoznaczna z bardzo dużą ilością schodów dlatego też nie każdy może się wybrać na tę wycieczkę. Oprócz tego warto zobaczyć:

  • Giardini di Augusro – Ogród Augusta,
  • port Marina Piccola,
  • Anacapri.