5 marca 2021

Gdzie na wakacje – Włochy, część 1

Mimo tego, że do okresu wakacyjnego pozostało jeszcze kilka miesięcy, część osób już teraz zabiera się za planowanie urlopu w 2020 roku. Biura podróży prześcigają się w ofertach, a ich różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Dzięki tanim lotom i licznym połączeniom bez większego problemu dostaniemy się w każdy kraniec świata. Zatem gdzie wybrać się na niezapomniane wakacje w 2020 roku?

Gdzie na wakacje 2020

Na świecie istnieje wiele ciekawych miejsc, które warto zwiedzić i poznać panujące tam zwyczaje i kulturę. Nie zawsze jednak mamy czas, by przejrzeć wszystkie oferty i zdecydować się na jedno konkretne miejsce, dlatego też postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik po najatrakcyjniejszych punktach na mapie świata.

Kalabria – Włochy

Każdemu chociaż raz w życiu zamarzyły się prawdziwe włoskie wakacje. Słońce, tamtejsze jedzenie i życzliwość Włochów sprawia, że podróżni czują się tam jak w domu. Na pierwszym miejscu wszystkich miłośników Wielkiego Buta znajduje się z pewnością Rzym, Neapol, Florencja czy Mediolan, jednak my chcielibyśmy przedstawić wam nieco kontrowersyjny region – Kalabria.

Miejsce to niegdyś było synonimem przestępczości i porachunków tamtejszej mafii. Z czasem zaczęło swoim niezwykłym otoczeniem zachęcać turystów do odwiedzania go i pozostania na dłużej. Do największych zalet tego regionu należy turkusowa, przejrzysta woda, brak tłoku oraz niższe ceny niż w pozostałych częściach Włoch.

Planując wakacje w regionie Kalabrii warto zwrócić szczególną uwagę na zachodnie wybrzeże, które obfituje w wiele ciekawych miejsc, wartych zwiedzenia:

  • zamek Ruffo w urokliwym miasteczku Scilla, który wzniesiony jest na szczycie skały,
  • nad morska miejscowość Tropea, która oferuje nie tylko wypoczynek na zadbanych plażach, ale również zadowoli każdego miłośnika historii zabytkami i starym miastem,
  • dla wszystkich łasuchów polecamy odwiedzenie Piazzo, które słynie ze słodkiego deseru Tartufo – lody z nadzieniem owocowym lub czekoladowym.

Lombardia

Miejsce to najczęściej wybierane jest przez polskich turystów w drodze do Mediolanu, jednak warto wybrać się tam na dłużej i przekonać się o tym, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Niestety największym minusem tego regionu jest brak dostępu do morskich plaż. Nie oznacza to, że nie odpoczniemy tam nad wodą. Lombardia słynie ze swoich jezior, do których należą: Jezioro Como, Jezioro Garda i Jezioro Maggiore. Oprócz tego oferuje nam historyczne uliczki i malownicze trasy spacerowe. Jest to z pewnością region, który zachwyci nas pięknymi widokami, wielorakością atrakcji oraz zbliżeniem się do kultury dawnych Włoch.

To nie koniec serii o włoskich atrakcjach. W zanadrzu mamy jeszcze kilka ciekawych propozycji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego turystę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *