5 marca 2021

Gdzie na wakacje z psem

Nie chcesz rozstawać się z pupilem nawet na czas urlopu? W takim razie powinieneś znaleźć miejsce przyjazne zarówno Tobie jak i Twojemu czworonożnemu przyjacielowi. Podstawowym wyznacznikiem destynacji powinna być w miarę możliwości krótka droga, ponieważ pies męczy się podczas podróży jeszcze bardziej niż my. Jeśli nie możesz zabrać ze sobą ukochanego zwierzaka, możesz skorzystać z usług domów wakacyjnych lub hoteli dla zwierząt. Psy, koty i wszelkiego rodzaju zwierzaki domowe mają tam zapewnione wygody, o jakich mogą tylko marzyć. Oczywiście będzie im brakować ich właściciela, jednak pobyt w takim miejscu sprawi, że szybko o Tobie zapomną.

Wakacje z psem w Polsce

Szukając idealnego kraju na wyprawy z czworonogiem nie możemy zapomnieć o naszej pięknej Polsce. Niezależnie od tego jaką formę wypoczynku lubimy, tutaj znajdziemy wszystko czego szukamy. Marzy Ci się odpoczywanie pod parasolem, szum fal oraz piasek pod palcami? W takim razie wybierz się nad Bałtyk, gdzie ogrom atrakcji może sprawić, że Ty i Twój pupil postanowicie zostać tam na dłużej. Długie spacery wzdłuż brzegu morza potrafią uzależnić.

Natomiast dla fanów wspinaczek górskich szczególnie poleca się rejony południowo-wschodniej części kraju. Dzięki dużej ilości lasów oraz wzgórzom to idealna sceneria na aktywny wypoczynek. Wiele ze ścieżek w tamtym rejonie jest idealnie przystosowanych do spacerów z psem.

Wakacje z psem za granicą

Chcesz spędzić wakacje z czworonogiem w górach, jednak niekoniecznie w Polsce? W takim razie powinieneś pomyśleć o Czechach lub Słowacji, gdzie na spokojnie dojedziesz z każdego zakątka Polski samochodem. Dla fanów jeziora i odpoczynku wśród szumu traw polecamy Węgry. Kilka dni nad Jeziorem Balaton sprawi, że podładujesz baterię, a Twój pies wybiega się dowoli.

A co w przypadku, gdy chcemy zwiedzić dalsze kraje, jednak nie bardzo wiemy jak się za to zabrać? Jeśli bardzo zależy nam na zabraniu ze sobą pupila, warto pomyśleć o locie samolotem, który nawet w odległe kraje, będzie trwać kilka godzin. W przypadku mniejszych ras psów ich podróż trwa w klatce, którą można trzymać na kolanach. Idealnym krajem zarówno dla Ciebie jak i czworonoga będą Włochy oraz Hiszpania.

Przed wyruszeniem w podróż do danego kraju warto zapoznać się z przepisami, które tam obowiązują. Na przykład w Unii Europejskiej piec musi posiadać swój paszport, a aby go uzyskać należy wszczepić czip identyfikacyjny. Dodatkowym zaleceniem jest zaszczepienie pieska przeciwko wściekliźnie. Dzień przed wylotem należy udać się z psem ponownie do weterynarza, by uzyskać wpis do paszportu. Mogłoby się wydawać, że wyjazd z psem wymaga wiele zachodu, jednak gdy pomyślimy o wspólnych chwilach, każda minuta poświęcona na załatwianie spraw, jest tego warta.