5 marca 2021

Gdzie na weekend we dwoje za granicą

Zbliża się weekend, a Ty zastanawiasz się gdzie zabrać swoją drugą połówkę? Nie wiesz, czy odpowiednim miejscem będą góry, pojezierza, a może szybki wypad nad polskie morze? Przeczytaj nasz spis najciekawszych miejsc na weekend we dwoje i nie marnuj czasu na planowanie!

Gdzie na weekend we dwoje

Ułożenie Polski na mapie Europy pozwala na zwiedzenie w krótkim czasie wielu ciekawych miejsc w sąsiadujących z nami państwach. Jednak mimo tego, że mamy tak wiele możliwości, rzadko z nich korzystamy, a więc dlaczego nie zrobić tego podczas romantycznego weekendu we dwoje? Na naszej liście znalazły się dwa ciekawie punkty, które z pewnością powinny się znaleźć na waszej bucket list.

Wilno – atrakcje

Wilno to nie tylko stolica Litwy, ale również jeden z punktów na mapie, gdy poszukujemy idealnego miejsca na weekend we dwoje. Miasto to uważane jest za centrum zabytków sakralnych, ponieważ na swoim terenie posiada aż 40 kościołów rzymskokatolickich i 20 cerkwi. Do najbardziej romantycznych lokalizacji zaliczyć można, aż siedem mostów na rzece Wilejce. Od niepamiętnych czasów zakochani wieszają na nich kłódki, które mają symbolizować niekończące się uczucie. Spacer jednym z mostów zaprowadzi nas do Zarzecza – najstarszej dzielnicy miasta. Z upływem lat stała się ona centrum rozrywkowym, w którym znajdziemy klimatyczne knajpki i piękne widoki. Nie zapomnijcie spróbować wileńskich przysmaków taki jak – cepeliny, kibiny oraz czebureki. Dla wszystkich fanów historycznych zabytków szczególnie polecamy Muzeum Adama Mickiewicza, które znajduje się w jednej z kamienic.

Lwów – atrakcje

Lwów jest miastem magicznym o niepowtarzalnym klimacie, który oczaruje każdego. Położony zaledwie 70 km od polskiej granicy spełnia wszystkie cechy idealnego miejsca na weekend we dwoje. Do największych plusów Lwowa zaliczyć można niewielkie ceny we wspaniałych restauracjach, czy muzeach. Za niewielką opłatą zwiedzimy Operę Lwowską, zjemy kilkudaniowy obiad u Baczewskich, czy spróbujemy nalewki w “Pijana Wiśnia”. Miasto to z roku na rok jest coraz piękniejsze, a co za tym idzie, przybywa również wielu ciekawych miejsc do zwiedzania. Nie musisz się martwić, jeśli pogoda nie będzie sprzyjać długim spacerom – ilość zabytków i atrakcji z pewnością zrekompensuje opady lub niskie temperatury.

Praga w Czechach

Z pewnością jest to jedno z najromantyczniejszych miejsc na mapie Europy. Niezależnie od tego, czy jest dzień, czy wieczór – czuć w tym mieście niesamowity klimat. Dzięki dobrym połączeniom między miastami w Polsce, szybko i tanio można dostać się do Pragi. Kolorowe domki, brukowane uliczki i zamek na Hradczanach to niezapomniane widoki, które uzupełnić można o spacer po Moście Karola. Jeśli planujecie romantyczną randkę, wybierzcie się na wzgórze Petřín lub Vitkov. Piękna panorama miasta i romantyczny klimat wprowadzi was w miły nastrój przed kolacją w jednej z klimatycznych restauracyjek.