5 marca 2021

Polecany Park dinozaurów w Polsce

Na mapie rodzinnych wypadów powinien znaleźć się park dinozaurów. Dla dzieci w każdym wieku będzie to nie lada atrakcja – mniejsze dzieci fascynuje wygląd i dodatkowe efekty (świecące oczy czy para lecąca z otwartej paszczy), większe dzieci z zafascynowaniem posłuchają lub poczytają krótką charakterystykę wymarłych już olbrzymów.

Park dinozaurów – atrakcje

Parki dinozaurów są pięknie wkomponowane w las, dzięki temu realistyczne eksponaty bardzo ładnie się prezentują i, gdy dinozaur stoi obok wysokiego drzewa, łatwiej sobie wyobrazić ich rozmiary. Wiele parków utworzyło ścieżki edukacyjne – przechodząc od zwierzaka do zwierzaka, można z łatwością przyswoić sobie zmiany zachodzące w poszczególnych okresach w dziejach ziemi. Świat sprzed milionów lat temu to nie jedyna atrakcja w parkach dinozaurów. Organizatorzy zadbali, by rodziny spędzały w danej okolicy cały dzień, zatem zaraz po wyjściu z parku dinozaurów można poszaleć w parku linowym, udać się do kina z kilkoma wymiarami, zwiedzić mini Zoo, skorzystać z drabinek na placu zabaw, a nawet zjeść obiad czy mniejszą przekąskę.

Zabawa i nauka w jednym – to najlepszy sposób na spędzanie razem wolnego czasu. Wycieczkę do parku, w którym odległa historia jest na wyciągnięcie ręki warto zarezerwować wcześniej – parki cieszą się dużą popularnością, a w sezonie letnim odwiedzają je tłumy turystów. Ścieżki i atrakcje przystosowane są także dla osób niepełnosprawnych i wózków z dziećmi. Regulamin niektórych parków nie pozwala na zabieranie ze sobą zwierząt.