5 marca 2021

Sylwester – kiedy zacząć planować

Mimo tego, że do Sylwestra pozostało jeszcze wiele czasu, już teraz warto zacząć planować wyjazd sylwestrowy. Skąd ten pośpiech? Przede wszystkim dlatego, że wciąż wolne są domki i inne ciekawe miejsca, w których ostatni dzień starego roku oraz pierwszy dzień nowego roku, spędzimy dokładnie tam gdzie byśmy chcieli.

Szeroki wybór ofert

Organizatorzy balów sylwestrowych oraz miejsc noclegowych, które można wynająć na tę wyjątkową noc, swoją ofertę zaczyna przygotowywać już wczesną jesienią. Decydując się na zarezerwowanie właśnie w tym terminie wyjątkowego miejsca, możemy być pewni, że nadal będziemy mieć spory wybór jeśli chodzi o wycieczki zagraniczne lub pensjonat w górach albo Sylwester nad Morzem. Wczesną jesienią możesz wybierać między balami, kuligami a nawet wieczorami SPA, które z pewnością będą relaksującym odpoczynkiem na koniec roku. I to właśnie dlatego najlepiej już teraz zacząć rozglądać się za cudownym miejscem, w którym spędzimy swojego Sylwestra.

Wcześniejszy termin oznacza tańsze ceny

Jednym z najlepszych argumentów, dla których już teraz można zacząć planowanie Sylwestra jest fakt, że ceny są dużo niższe niż na początku czy pod koniec grudnia. Niestety w przypadku tego dnia raczej nie ma co liczyć na oferty “last minute”. Dlatego, jeśli masz zdecydowaną grupę, nie czekaj tylko zaplanuj już teraz sylwestrową noc. A jeśli jesteśmy w temacie niższych cen, czasami warto spróbować wynegocjować lepszą cenę, ponieważ jadąc całkiem sporą grupą jesteśmy w stanie zapewnić obłożenie dla danego hostelu czy hotelu na kilka nocy. Daleki termin wyjazdu oznacza również więcej czasu na uzbieranie kwoty potrzebnej na wyjazd.

Kiedy planujesz Sylwestra z wyprzedzeniem oprócz odłożenia odpowiedniej kwoty, możesz poprosić również o zapłacenie za nocleg czy imprezę w kilku ratach. Na początku spytaj o zaliczkę, a następnie zapłać resztę. W końcu, czy jest coś lepszego niż opłacenie wyjazdu w kilku ratach.

Dłuższy czas na planowanie

Po pierwsze im dalszy termin, tym większa szansa za zebranie sporej grupy przyjaciół lub rodziny. Pokaż im, że wspólny wyjazd to świetna zabawa i wspólnie wybierzcie cel podróży. Im wcześniej zaczniesz z nimi rozmawiać o wspólnym spędzeniu Sylwestra, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będą mieć jeszcze żadnych planów. Pewnie nie raz musiałeś zrezygnować ze wspólnego wyjazdu, właśnie dlatego, że za późno zdecydowałeś się na szukanie współtowarzysz.

Dobrana grupa znajomych to również możliwość dokładnego zaplanowania wyjątkowej nocy, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich atrakcji, które chcemy przeżyć tej nocy. Wybierając się w góry możesz już od pierwszego dnia wskoczyć w narty i szusować po stoku. Natomiast Sylwester z tańcami będzie idealnym miejscem do pokazania swoich nowo nabytych umiejętności. Oprócz tego każda z pań będzie mogła poświęcić dużo więcej czasu na znalezienie idealnej kreacji na Sylwestrowy Bal.

Pewnie dla większości osób Sylwester jest jednym z wielu dni, który nic oprócz daty nie zmienia, jednak warto wziąć pod uwagę to, że w pewien symboliczny sposób coś się kończy i zaczyna. Dlatego też wszyscy, którzy nie mogą się doczekać zakończenia roku z niecierpliwością odliczają dni do Nocy Sylwestrowej.

Niezależnie od tego co mamy w swoich planach, Nowy Rok powinniśmy przywitać dokładnie tak jak tego chcemy – z przyjaciółmi, w gronie rodziny, w Polsce albo za granicą. Na szczycie górski albo w europejskiej stolicy mody. Miejsc do wyboru jest wiele, dlatego warto już teraz zapoznać się z ofertami, które nam oferują hotele oraz organizatorzy imprez.