5 marca 2021

Atrakcje – Wrocław

Wrocław jest jednym z tych miejsc gdzie nigdy nie będzie doskwierać nam nuda. Niezliczona ilość atrakcji, zabytków oraz niezwykle klimatycznych restauracji sprawia, że za każdym razem można odkryć tam coś nowego. Wrocław to stolica Dolnego Śląska, która bardzo często zostaje wyróżniona w zagranicznych przewodnikach turystycznych jako miasto niezwykle ciekawe i to nie tylko pod względem historii miasta i jego zabytków. Nim zaplanujesz niezapomniany czas we Wrocławiu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, by spożytkować ten czas jak najlepiej.

Atrakcje Wrocławia

  1. Zoo Wrocław i Afrykanarium – o tym miejscu słyszał każdy. Bez wątpienia jest to miejsce, które powinno znaleźć się na mapie każdego zapalonego turysty nawet, jeśli nie posiadasz własnych dzieci. Historia tego miejsca sięga aż 1865 roku. Główną zaletą tego miejsca jest fakt, że spotkasz tam największą liczbę gatunków zwierząt w Polsce, w tym również te zagrożone wyginięciem. Do największych atrakcji zaliczyć można również nowoczesny pawilon Afrykanarium. Oczywiście pobyt w tym miejscu przenosi turystę na Czarny Ląd. Mnogość flory i fauny sprawia, że czujemy się tak jakbyśmy przenieśli się do Afryki.
  2. Ogród Japoński we Wrocławiu – miasto posiada całkiem sporo zielonych terenów, a jednym z nich jest Ogród Japoński. Należy on do większego kompleksu jakim jest Park Szczytnickiego. Miejsce to jest pozostałością po Wystawie Światowej, która odbyła się w 1913 roku. Całość otwiera piękna brama, która zachęca nas do skorzystania ze ścieżki prowadzącej do stawu, stanowiącego centrum ogrodu. Egzotyczne rośliny i kwiaty sprawiają, że mamy wrażenie, że nie spędzamy miłych chwil we Wrocławiu, lecz niezwykłym miejscu w Kraju Kwitnącej Wiśni.
  3. Muzeum Narodowe we Wrocławiu – mieści się w neorenesansowym budynku, stojącym nad południowym brzegiem Odry. Jeśli kupisz bilet do Panoramy Racławickiej za darmo będziesz mógł zwiedzić wystawy stałe znajdujące się w nim oraz te w Pawilonie Czterech Kopuł oraz Muzeum Etnografii.

Oczywiście we Wrocławiu można zwiedzić o wiele więcej. Mamy nadzieję, że te kilka naszych propozycji przekona Was do zwiedzenia stolicy Dolnego Śląska.