5 marca 2021

Co zwiedzić w Gdańsku?

Wszystkie miasta leżące nad morzem mają swój urok. Jedne przyciągają turystów bardziej drugie mniej, jednak najbardziej wyróżniającym się i popularnym miastem jest Gdańsk.

Urlop w Gdańsku – co warto zobaczyć

Gdańsk jest bogaty w wiele zabytków i atrakcji dla turystów. Każdy odwiedzający to miasto zastanawia się co zwiedzić w Gdańsku? Zazwyczaj miasta leżące nad morzem kojarzą się wyłącznie z plażą i wodą, jednak warto wybrać się również w inne miejsca, gdzie także możemy zachwycić się pięknymi widokami.

W Gdańsku zobaczą ciekawe miejsca zarówno pasjonaci historii, jak i ludzie lubiący przyrodę.

Najchętniej odwiedzane miejsca to:

Westerplatte – jest to pomnik znajdujący się przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej. Co roku bywają tam rzesze turystów. Pomnik jest ściśle związany z naszą historią, a więc warto go zobaczyć.

Ulica długa – to coś dla tych, którzy lubią spacerować i rozkoszować się pysznym jedzeniem bowiem znajdziemy tak mnóstwo restauracji i sklepów. Przedłużeniem ulicy Targowej jest Długi targ, tworzą one razem Drogę Królewską. Długi Targ jest uważany za główny rynek w Gdańsku.

Fontanna Neptuna w Gdańsku – zaliczona do zabytków. Znajduje się na Długim Targu więc warto ją zobaczyć będąc nieopodal.

Bazylika Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – zwana również Koroną Gdańska. To świątynia zbudowana z cegły znajdująca się na trzecim miejscu pod względem wielkości na całym
świecie.

Park Oliwski – to coś dla pasjonatów przyrody. Co prawda zabytkowy Park Oliwny nie znajduje się w ścisłym centrum Gdańska, tylko w dzielnicy Oliwia to warto tam pojechać ze względu na przepiękne i niespotykane widoki.

Gdański ogród zoologiczny – zlokalizowany także w dzielnicy Oliwia jest miejsce, którego koniecznie trzeba odwiedzić zwłaszcza z dziećmi. Gdańskie zoo jest największym pod względem wielkości w Polsce. Dużą atrakcją dla najmłodszych ale i nie tylko jest kolejka Retro.

Rezerwat przyrody Mewia Łacha – znajduje się nad Zatoką Gdańską. To coś dla osób lubiących zarówno zwiedzanie, jak i plaże bowiem rezerwat graniczy bezpośrednio z morzem. Można tam zobaczyć wiele chronionych gatunków ptaków.

Gdański “Żuraw”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *