5 marca 2021

Gdzie na wycieczkę szkolną

Niemal dla każdego ucznia, wycieczka szkolna to niesamowite przeżycie. Nie tylko dlatego, że dziecko spędzi więcej czasu ze swoimi znajomymi, ale przede wszystkim dlatego, że jest to dzień inny od pozostałych, spędzonych w szkolnej ławce. Wybór miejsca, do którego można się udać nie jest prosty. Nasz punk docelowy powinien obfitować w atrakcje turystyczne, z których każdy wyniesie coś ciekawego. Zatem gdzie się udać, by cała klasa miała frajdę podczas szkolnego wyjazdu?

Wycieczka szkolna

Miłe wspomnienia z wycieczek szkolnych potrafią zostać z nami na długo, dlatego tak ważnym jest by wybrać punkt na mapie, gdzie cała klasa spędzi ciekawe czas. Wyjazdy klasowe najlepiej organizować, gdy aura jest sprzyjająca. Oznacza to, że najlepszą opcją będą miesiące poprzedzające zakończenie roku szkolnego lub te na samym jego początku. Jednak nie można zapomnieć również o zimowych miesiącach, gdzie ceny za noclegi są tańsze, a sama pogoda nie jest, aż tak uciążliwa, gdy wybierzemy się na południe Europy. Zimowy czas to również dobry moment na zwiedzanie atrakcji i muzeów usytuowanych w budynkach.

Wycieczka szkolna do Londynu

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o wycieczki szkolne i o miejsca, do których warto zabrać dzieciaki, z pewnością można umieścić Londyn. Wystarczy kilkudniowa wycieczka by uczniowie mogli zobaczyć najwspanialsze miejsca takie jak: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul’s, Muzeum Figur Woskowych, Oxford Street, Big Ben, wspaniały Pałac Buckingham. Oprócz tego warto pokazać uczniom Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki oraz odbyć rejs statkiem po Tamizie. Wielką atrakcją dla młodzieży z pewnością będzie również odwiedzenie Studia Warner Bros, gdzie kręcono Harrego Pottera. Plan zwiedzania Londynu może być naprawdę ciekawy. Podczas organizacji takiej wycieczki warto zastanowić się nad dodatkowymi warsztatami językowymi.

Wycieczka szkolna do Paryża

Planujesz zabrać swoją klasę do Paryża? W takim razie nie zapomnij o wycieczce do Disneylandu! Paryż to nie tylko miasto miłości, ale miejsce, w którym wiele kultur przeplata się tworząc niezapomniane połączenie. Uczniowie powinni zwiedzić Luwr z niezwykłymi dziełami sztuki znanymi na całym świecie, Montmartre – kolebkę artystów czy wjechać na sam szczyt Wieży Eiffla. Malownicze paryskie uliczki na długo zapadną każdemu w pamięci. Po powrocie, na lekcji plastyki zaproponuj swojej klasie odtworzenie najpiękniejszych wspomnień z wycieczki.

Szkolna wycieczka do Krakowa

Nie ma chyba lepszego miejsca na wycieczkę szkolną niż dawna stolica Polski – Kraków. Kilkudniową wycieczkę do miasta królów można połączyć ze zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce. Spacer po kopalni z przewodnikiem oraz seans w podziemnym kinie to idealny sposób na rozpoczęcie wycieczki. Po przyjeździe do Krakowa należy udać się w takie miejsca jak Brama Floriańska, Rynek z Sukiennicami, Kościół Mariacki oraz Wawel z zabytkowym dzwonem Zygmunta. Zwiedzając królewskie komnaty nie zapomnij zabrać uczniów do Smoczej Jamy, która na każdym zrobi wrażenie. Miasto obfituje w muzea, które przedstawiają historię Krakowa niemal w każdym wieku. Klasowy wypad do Krakowa można połączyć z lekcjami historii, na których omawiane będą mroczne czasy II wojny światowej.

Szkolna wycieczka do Warszawy

Oprócz dawnej stolicy Polski, klasowa wycieczka powinna się również odbyć do tej obecnej. Piękne zdjęcie na Krakowskim Przedmieściu, widoki z uniwersyteckich ogrodów, czy wjazd windą na ostatnie piętro pałacu Kultury z pewnością przypadnie do gustu każdemu. Postaraj się wybierać takie miejsca, które niosą ze sobą jakiś przekaz, a nie są tylko ładnie wyglądającym miejsce. Szczególnie polecamy wizytę w Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, warto zabrać dzieci na spacer po Łazienkach Królewskich oraz Parku Saskim.